Szczenięta

26 lipca 2022r urodziły nam się białe sznaucerki 4 suczki i 4 pieski.

Zapraszamy

 Filmy naszych szczeniaczków z poprzednich miotów

Szczeniaczek będzie zaopatrzony w wyprawkę, książeczkę zdrowia ze szczepieniami odpowiednimi do wieku, umowę kupna-sprzedaży oraz metrykę. Dodatkowo przy odbiorze malca udzielamy wszelkich informacji odnośnie pielęgnacji, żywienia i wychowywania sznaucera. Wszystkie te informacje odbierający otrzyma w formie pisemnej. Nasze szczeniaki od pierwszych chwil życia otaczane są szczególna troską i opieką. Wszystko co robimy czynimy z myślą, aby w przyszłości wyrosły na zdrowe psychicznie i fizycznie osobniki

Wszystkim, którzy zdecydują sie na zakup szczeniaka w naszej hodowli możemy zagwarantować, że zawsze dokladamy wszelkich starań, aby były wychowywane w warunkach zapewniających jak najlepszy rozwój psychiczny i fizyczny. Od pierwaszych chwil otaczane są troską i uwagą. Aby mieć stały i pełny nadzór nad nimi szczeniaczki przebywaja stale z nami w domu. Dbamy w ten sposób o prawidłową socjalizację, gdyż szczeniaki od samego początku przyzwyczajane są do różnych odgłosów domowych (np.odkurzacz,pralka, TV) w tym również dzieci i innych psów. W momencie kiedy zaczynają samodzielnie się poruszać uczone są czystości (gazetki, puppy pads i wypuszczanie na dwór).Codzienne wychodzenie na zewnątrz domu zaznajamia ich z otaczającym światem i dostarcza kolejnych bodżców. Uczą się podróżować w transporterze i pierwszy raz zaznajamiają się z gabinetem weterynaryjnym.  Przebywając z innymi psami wiedzą co to hierarchia w stadzie. Umiejetność ta zaowocuje w póżniejszych kontaktach z innymi pobratymacami. Poznają oczywiście zachowanie dzieci, które jak wiemy różni się od zachowania dorosłych i dla psa jest postrzegane jako inna istota. Zdobywają pierwsze doświadzczenia związane z pielęgnacją sierści to jest kąpielą, czesaniem, strzyżeniem i przyzwyczajaja sie do dźwieku elektrycznej maszynki do strzyżenia sierści.

Równorzędnie z dbaniem o rozwój psychiczny kładziemy nacisk na rozwój fizyczny dorastających szczeniaczków. Od samego początku śledzimy jak przybywaja na wadze, zaczynają widzieć, a także kiedy wychodzą im zęby. Aby mogły się prawidłowo rozwijać dostarczamy im wysokiej jakośći pożywienie. Od momentu kiedy same mogą pobierać pokarm dostają dobrej klasy suchą karmę, a także pokarm specialnie sporządzony przez nas na bazie  mięsa wołowego, koniny lub drobiu (wyhodowango w naszym gospodarstwie).

Podczas przekazania szczeniaka każdy nabywca dostaje szczegółowe wytyczne odnośnie wychowania, pielęgnacji, żywienia i wystawiania psa. Cała ta informacjia zawarta jest w podręcznym “mini poradniku”specjalnie sporządzonym na tę okoliczność, aby przyszły właściciel  mógł się nim posiłkować w domu. Oczywiście stale jesteśmy do dyspozycji kiedy zaistnieje  potrzeba rowiązania jakiegoś problemu.

Nasze zobowiązanie

 Czujemy sie odpowiedzialni za sznaucerki opuszczające naszą hodowlę, dlatego jeżeli zajdzie potrzeba poszukania nowego domu dla pieska (wyjazd za granicę, niemożność dłuższego sprawowania opieki nad pieskiem z różnych powodów) zapewniamy pomoc w znalezieniu nowego właściciela (min. zamieścimy ogłoszenie na naszej stronie internetowej), a w sytuacji nie cierpiącej zwłoki przyjmiemy pieska do siebie do czasu znalezienia nowego domu.